Jméno:
Heslo:

<<    / 2017   >>

Obrázek vstupu do části galerie Mikuláš s Pionýrem 2023.

Mikuláš s Pionýrem 2023

V prosinci jsme si pro děti připravili 2denní mikulášskou akci.

Akce se konala od 2. do 3. 12. v prostorách staré školy, kde jsme hráli spoustu her, jako třeba schovávanou, tematické mikulášské hry, anebo jsme si třeba k večeru pouštěli film. Děti si však užily mnoho zábavy i venku ve sněhu, kde pro ně byl taktéž nachystaný program.

Letošní Mikuláš s Pionýrem se týkal navrácení Mikulášových spolupracovníků, andělů a čertů. Děti musely přesvědčit anděly a čerty, aby se k Mikulášovi vrátili, po čemž byly Mikulášem odměněny.

S dětmi jsme si akci užili, naučili jsme je pár nových her a hlavně si děti samy udělaly nové kamarády.

Obrázek vstupu do části galerie Tábor II.turnus - JUMANJI.

Tábor II.turnus - JUMANJI

Obrázek vstupu do části galerie Tábor I.turnus - JUMANJI.

Tábor I.turnus - JUMANJI

Podivné bubnování a hrací plocha, která dětem nepřišla ani trošku známá. Tak takhle jsme započali oba dva turnusy na naši známé Bystřičce. Ti, kteří už tuší, tak ano, letos jsme se dostali do JUMANJI. A musím Vám říct, že to bylo opravdové dobrodružství, které se nám všem vrylo do paměti.

Děti prožily několik týdnu putování po Jumanji, které měly za úkol zachránit. K jeho záchraně potřebovaly dva kameny, které musely zasadit zpět do vzácné sochy. Ta držela celé Jumanji pospolu. Naši dobrodruzi bojovali proti ošklivým žoldákům, kteří měli oba kameny u sebe. Neměli to jednoduché, co jim zkřížilo cestu, určovala totiž již zmiňovaná hrací plocha. Po každé hře děti hodily kostkou a podle toho, jak se umístily, se posouvaly dále. Jakmile všichni hodili, zpoza hry vyjela koule, která určila, kam nebo za čím se dobrodruzi vydají dále. Řeknu Vám, že jsme jim to vůbec nezáviděli. Obelstít partu žoldáků anebo se poprat s hnízdem hadů byl vážně velký oříšek. Ale naši dobrodruzi to nevzdali a oba turnusy nakonec Jumanji zachránily.

Jak jsem již zmiňovala, naše tábory se odehrávají každoročně na Bystřičce. Letošní rok byl pro nás zvláště speciální, protože jsme oslavili 30 let od prvního tábora právě na tomto místě. Při této příležitosti jsme uspořádali vzpomínkový tábor Memory camp, který byl určen pro všechny, kteří se podíleli nebo podílí na fungování naší Pionýrské skupiny. Byl to týden plný vzpomínání, zábavy a všeho, co podle nás nesmí na táboře chybět.

Bylo to léto opět plné zážitků, dětského smíchu a já doufám, že se sejdeme zase za rok na stejném místě.
Za PS Šenov Zdeňka

Obrázek vstupu do části galerie RESET.

RESET

Dne 12–14. 5. 2023 proběhla v Chomutově akce RESET, která se konala u Kamencového jezera. Setkání se zúčastnilo přes 1100 pionýrů všech věkových skupin.

Naše dobrodružství začalo na vlakové stanici Ostrava Svinov odkud jsme vlakem vyrazili do Prahy, kde jsme přestoupili na autobus do Chomutova. V kempu u Kamencového jezera jsme spali ve stanech, které jsme si přivezli. Jako jediní ze všech pionýrů jsme se šli svlažit po dlouhé cestě přes celou republiku do jezera.

V pátek odpoledne začal probíhat celovíkendový program. Naše programové aktivity byli: kajaky/ rafty, šifrovaná, air-soft, dodgeball a UZNADO (Umím ZNÁm DOvedu), které probíhalo v Chomutovském Zooparku, který je svou rozlohou největším v ČR. V sobotu jsme se díky hudební skupině Maxíci vrátili do dětských let a také jsme si poslechli novou hudební skupinu Red Zone.

Republikové setkání pionýrů jsme si moc užili a těšíme se na další společnou akci.
Za PS Šenov Instruktorka Kačka

Obrázek vstupu do části galerie Tradičně netradiční pionýrské Velikonoce.

Tradičně netradiční pionýrské Velikonoce

Tak, jako každým rokem, i letos jsme v rámci Pionýrské skupiny Šenov pořádali akci o velikonočních prázdninách. Tentokrát jsme však vzhledem k nedostatečnému počtu dětí museli lehce improvizovat a místo čtyřdenního pobytu na horách jsme naplánovali dva jednodenní výlety.

První výlet se konal na Zelený čtvrtek. Vyrazili jsme pěšky z Hranečníku pokořit místní kouřící K2 (rozuměj haldu Emu). Výhledy byly krásné, počasí nám přálo. Druhou zastávkou byla vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě. Cestou si děti zablbly na dětském hřišti. Výhledy z Nové radnice byly stejně tak nádherné, a i ti méně odvážní zvládli vystoupit až na nejvyšší ochoz. Další, tentokrát “zdravá“ hladová, zastávka směřovala do KFC, McDonaldu nebo prostě dle chuti. Posledním bodem dnešního dne byla laser game, kde jsme se všichni dostatečně vyřádili. Putování Ostravou jsme zakončili opět na Hranečníku, kde jsme se rozloučili v očekávání dalšího zajímavého dne.

Na Velký pátek bylo počasí o poznání horší, ale to přeci Pionýry nemůže zaskočit, že? Opět z Hranečníku, nyní však tramvají, jsme vyrazili do nádherně zařízeného Muzea hraček v Ostravě, kde jsme si prohlídli, s čím si hráli naši rodiče, prarodiče i praprarodiče, děti si nakoupily i suvenýry. Pak jsme již zamířili do tepla naší pionýrské klubovny v Šenově. Zahráli jsme si pár her, objednali pizzu a koukli jsme na film, čímž jsme zakončili naše dvoudenní pionýrské Velikonoce.

A jak to bude s pionýrskými Velikonocemi příště? Uvidíme… Neváhejte se přidat.

Obrázek vstupu do části galerie Jarňáky - Útěk z vězení.

Jarňáky - Útěk z vězení

Obrázek vstupu do části galerie Ledová Praha.

Ledová Praha

Hop Nahoru