Jméno:

<<    / 2017   >>

Nástěnka Pionýr, z. s. - Pionýrské skupiny Šenov

Oddílové schůzky 2017/2018

Schůzky probíhají každé úterý (kromě prázdnin a státních svátků) od 15:45 hodin do 17:30 hodin v naší klubovně ve Staré škole v Šenově. Jsou vítány všechny děti ve věku od 6 do 15 let. S sebou na každou schůzku: přezůvky, blok nebo sešit, psací potřeby, pití, uzlovačku.

TÚRA NA SMRK

Místo konání:

Smrk, Beskydy

Datum konání:

21.10.2017

Doprava a odjezd:

vlakem z Ostravy - Kunčic v 8:06, sraz na vlakovém nádraží nejpozději v 7:45

Strava:

Co se komu vejde do jeho baťůžku.

Cena:

cca 100,- Kč (jedná se pouze o cenu za dopravu, která se bude odvíjet dle počtu dětí – přesnou cenu se dozvíte nejpozději v den výletu) – PENÍZE VYBERU PŘED ODJEZDEM

Kapacita:

25 dětí

Návrat:

na vlakové nádraží v Ostravě - Kunčicích v 18:54

S sebou:

Svačinku a pití na celý den, peníze, pláštěnka nebo nepromokavá bunda, pevná obuv a oblečení vhodné na hory (dlouhé kalhoty, mikinu)

Informace:

Vlakem pojedeme do Ostravice. Z Ostravice již půjdeme pěšky. Na Smrku není žádná turistická chata. Proto dejte dětem svačinku na celý den. Poté půjdeme do Kunčic pod Ondřejníkem, odkud pojedeme vlakem zpět do Ostravy - Kunčic.
Upozorňuji, že celá trasa má dohromady 20 km! Zvažte, prosím, zda vaše děti tuto trasu zvládnou.
Své děti můžete přihlásit na email:zc.murtnec@rettewhcs
nebo tel.: 998 982 577

Za PS ŠENOV Tom Schwetter

Přihláška a informace

-02.10.2017-

Nová pravidla pro Celoroční hru 2017/2018

Vrchní velení vydalo nová pravidla a bodování celoroční hry.
-04.10.2017-

Podzimní prázdniny 2017

Místo konání:

TZ Klokočov (SVČ Vítkov)

Datum konání:

26.10. - 29.10. 2017 (čtvrtek - neděle)

Cena:

Za PS ŠENOV Veronika Perzynová,
tel.: 194 851 137.
email: zc.murtnec@epakinorev

Přihláška a informace

-02.10.2017-

Pionýr, z. s. - Pionýrská skupina Šenov

zve všechny děti ve věku 6 - 15 let na své pravidelné schůzky, které se konají vždy v úterý ve staré škole.

Jako další aktivity pořádá naše PS pro děti i víkendové pobyty, jednodenní výlety, závody, soutěže, tábory, na které se mohou děti rovněž přihlásit.

Pionýr, z. s. - Pionýrské skupiny ŠENOV - klubovna ve Staré škole
schůzky vždy v úterý od 15:45 do 17:30 hod.

Kostelní 128, 739 34 Šenov
Vedoucí PS: Jiří Chrástek
e-mail: zc.manzes@voktsarhc

Vedoucí oddílu: Veronika Perzynová
e-mail: zc.murtnec@epakinorev

číslo účtu PS: 2200517986/2010

A prej jsme taky na facebook ico.

Evidenční list rok 2017 pro členy naší skupiny, ale i Ty co mají zájem se jimi stát, ke stažení zde.

Mohli byste chtít

Lenka pro vás připravila zpěvník. Takže neváhejte a toužete po něm a učte se k táboráku.

Táborové Kroniky

Postupně pro Vás skenujem Táborové kroniky z jednotlivých let..

Pohádka o Pionýr, z. s. - Pionýrské skupině Šenov

Bylo, nebylo, v dalekém hrabství, až na samém kraji, kde slunce vychází nad Království české se líně rozvalovalo malé městečko. Městečko bylo zováno Šenov – jeho jméno nepochází, jak se mnozí domnívají, z německého Schein oft – Hojná stravenka, ale ze starého germánského nářečí, ve kterém to znamená Krásný Dvůr. A v tom městečku v některých tu i onde chalupách žilo několik lidí, kteří si rádi hráli. A protože znali spousty her, tak se o ně chtěli podělit s ostatními. Rozhodli se založit tedy svou pionýrskou skupinu, aby mohli pozvat přehršel mladých lidí a najít tak další kamarády pro své hry. A slovo dalo slovo, a i stalo se. Jejich nápad přetrval až do dnešních dnů. A nejen díky nim tato Pionýrská skupina Šenov existuje již více než padesát let.

V roce 1990, když vznikl obnovený Pionýr, z. s., se do té doby fungující Pionýrská skupina Víta Nejedlého změnila v Pionýrskou skupinu Šenov, součást občanského sdružení PIONÝR. Doby před rokem 1990 si však pamatuje už jen hrstka z jejich členů a my „mladší“ tedy můžeme popsat jen těch posledních 20 let. V této době naše pionýrská skupina směřuje mladé nebo ty, kteří se tak cítí, k sebepoznání, seberozvoji, demokracii, morálním hodnotám a hlavně k přátelství. Mnoho dětí s námi zažilo svá největší dobrodružství, někteří s námi zůstali, a ti dnes tvoří tu správnou „Partu, která neví, co je nuda“. Jako dobrovolníci se vzděláváním potvrzeným Ministerstvem školství pořádáme mnoho akcí určených hlavně pro lidi od 6 do 26 let, z nichž bychom chtěli zmínit hlavně třítýdenní dětské stanové tábory na Bystřičce nebo každotýdenní schůzky, nyní ve „Staré škole“ v Šenově. V současné době máme okolo 50 registrovaných členů a mnoho dalších kamarádů i ze vzdálenějších končin naší republiky. A tak, máš-li chuť zažít neobyčejné a poznat spoustu lidí, kteří si chtějí hrát a být vašimi kamarády, vyber si nějakou akci z naší nabídky, přihlas se a těš se na zábavu a dobrodružství, o které u nás není nouze.

Zazvonil zvonec, ....

Pionýr, z. s.