Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2006
Obrázek vstupu do části galerie Mikulášská výprava.

Mikulášská výprava


8. – 10. prosince 2006
Z Višňovky v Dobraticích pod Prašivou se na víkend stala Pekelně nebeská akademie. Mistr Anděl a Mistr Čert vyučovali děti, které se proměnily v anděly a čerty. Děti se učily, jak být správným andělem a správným čertem, jak se chovat k dětem zlobivým a hodným a jak rozdělit nadílku mezi děti. Svou závěrečnou zkoušku vykonaly na vedoucích, kteří se vžili do rolí dětí a měli různé vlastnosti jako například: rozmazlené, zvídavé, zapomnětlivé, hodné, bojácné, líné… Každé dítě na závěr dostalo výuční list a oprávnění užívat titul UMP, tj. Univerzální Mikulášův Pomocník. Samozřejmě je přišel zkontrolovat i Mikuláš, který je po celé jejich studium sledoval a kromě pochvaly za jejich snahu jim rozdal i sladké balíčky…

Obrázek vstupu do části galerie Podzimní prázdniny.

Podzimní prázdniny


26.- 29. října 2006 jsme všichni společně vyjeli na podzimní prázdniny do Jablunkova Jasení. Přenesli jsme se do Kačerova, takže nám celou dobu dělal společnost strýček Skrblík, jeho synovci Kulík, Dulík a Bubík, strýček Donald, Rampa, paní Čvachtová s Kačkou, nechyběli ani Rafani a další známé postavy z Kačerova.
Kromě hledání ztraceného pokladu jsme si zahráli spoustu míčových, společenských a jiných her.
Díky krásnému počasí jsme si udělali také výlet do Mostů u Jablunkova, kde jsme si zajezdili na bobové dráze a zaskákali na trampolíně.
Podzimky nám rychle utekly, ale máme se na co těšit. Za měsíc nás čeká další společná akce, na kterou kromě čertů a andělů možná přijde i Mikuláš?

Obrázek vstupu do části galerie Tarzánie.

Tarzánie


28.9.2006

Obrázek vstupu do části galerie Tábor - II. turnus.

Tábor - II. turnus


V termínu 23.7. – 12.8. 2006 se uskutečnil 2.turnus letního stanového tábora na Bystřičce. 45 dětí se přeneslo do prostředí animované pohádky o zeleném zlobrovi, jménem Shrek. Za pomocí svých oddílových vedoucích a instruktorů bojovali za lásku Shreka a Fiony. 4 barevně rozlišené oddíly tak soupeřily o velikost pokladu, který jim byl slavnostně předán na závěrečné diskotéce.
Kromě světa pohádek navštívily děti Aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm a Westernové městečko v Boskovicích. Díky nepřízni počasí., které vyvrcholilo evakuací do místní sokolovny, měly děti zpestřený program krytým bazénem ve Vsetíně a návštěvou ZOO Lešná.
Bylo celkem jedno, kdo to vyhrál. Domů děti odjížděly se spoustou nových kamarádů, nezapomenutelných zážitků a také čisťounké jako ze škatulky, protože kromě jiných věcných cen a sladkostí, dostali jednotná trička s motivem Shreka.

Obrázek vstupu do části galerie Tábor - I. turnus.

Tábor - I. turnus


3.7. - 23.7. 2006
Letos o letních prázdninách jsme již po 13. vyjeli na třítýdenní tábor na Bystřičku.
K celotáborové hře nás pro tentokrát inspirovaly historické události 2. světové války a mise speciálních jednotek britské armády COMMANDOS. Hra byla taky volně inspirována stejnojmennou počítačovou hrou.
Ve hře byl kladen důraz na dovednosti, schopnosti a znalosti, které s výcvikem elitních jednotek souvisí. Především na orientaci v terénu, maskování, zacházení s mapou, schopnosti samostatného rozhodování, práci v týmu, znalosti šifer a samozřejmě pohybové dovednosti.
Děti byly rozděleny do 5 týmů – ALFA, BETA, GAMA, DELTA a OMEGA. V každém týmu bylo 7 – 8 kadetů. Hry byly organizovány jako výcvik elitních jednotek a u některých her byli kadeti posíláni na menší mise mimo tábor.
Ve hrách soutěžily týmy proti sobě. Tým, který se na konci celého výcviku umístil na prvním místě, zahájil závěrečný DEN „D“. Tato závěrečná hra zahrnula všechny dovednosti, které se děti během celého výcviku naučily. Musely například přeplout kanál La Manche, nepozorovaně se proplížit kolem německé hlídky, ošetřit zlomenou nohu britského letce, zneškodnit německou radiovou stanici atd.
Byly ale také hry, ve kterých bojovali jednotlivci proti sobě a získávali body do osobního hodnocení. Ze začátku byli všichni kadeti a po získání určitého počtu bodů byli povyšování na četaře, seržanty a nejvyšší hodnost, které mohly děti dosáhnout, byl poručík. Každá hodnost měla své úlevy (přednost na oběd, večerka o 30 minut později, úlevy z rozcviček). Za rušnou hlídku, nedodržení pravidel apod. mohly děti také o své body přijít a být degradovány.
Během tábora jsme byli i na třech výletech – navštívili jsme aquapark ve Frenštátě, podívali jsme se na zvířátka v Zoo v Lešné a šplhali jsme i po skalách na Medůvce. Také jsme byli v letním kině na "Dobu ledovou 2". Zpestřením pobytu bylo, když nám kluci, kteří se věnují airsoftu, přišli ukázat své zbraně, odpovídali dětem na všetečné otázky a také nám dovolili, abychom si ze zbraní zastříleli.

Obrázek vstupu do části galerie Dětský den.

Dětský den


27.5. 2006

Obrázek vstupu do části galerie Velikonoce.

Velikonoce


13.4. - 16.4. 2006
Návsí u Jablunkova - TZ DDM Bohumín

Obrázek vstupu do části galerie Sněhovánky Pustevny.

Sněhovánky Pustevny


14.1. 2006
Jednodenní výlet na Pustevny (ledové sochy)

Hop Nahoru