Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2016
Obrázek vstupu do části galerie Tábor II - Star Wars.

Tábor II - Star Wars


Zase se rok s rokem sešel a naše pionýrská skupina, pořádala letní tábor. Já se pokusím něco málo napsat o dění na druhém turnuse, tohoto letního tábora.

Tak jako první turnus jsme měli celotáborovou hru Hvězdné Války = Star Wars. Musím se přiznat, že to byla jedna z nejlepších táborovek, ale také nejtěžší. Mě samé trochu trvalo, než jsem jí pochopila a to jsem Hvězdné Války viděla několikrát. Kromě složitých táborovek, museli děti zvládnout i dosti těžké bodování her. Obsazovali planety v celém vesmíru a nepřítel (Jako my vedoucí) jsme se pokoušeli zasáhnout a zaútočit na ně. První den když děti přijeli, bylo docela hezky, ale k večeru se počasí zkazilo a hladiny řeky stoupla natolik, že po zbytek tábora nemohli děti jít do vody. Po celý tábor potom už bylo celkem hezky, jen na pár spršek deště. Měli jsme také samozřejmě i dva výlety. Jeden byl do hvězdárny a další na hru Laser Game. Oba výlety, tedy aspoň podle mých informací, měli velký úspěch. Na táboře se taky stal mezi dětmi velký převrat. Nejdříve je táborová hra moc nezaujmula, ale když jsme jim pustili první díl filmu tak to bylo o poznání lepší. A co teprve po druhém a třetím. Děti se do toho tak zažrali, že se celotáborová hra vydařila jako nikdy. Děti v týmech bojovali statečně a nakonec temnou sílu, jako rytíři Jedi porazili. Někdo skončil první a někdo poslední. Hlavně, že dobro zvítězilo nad zlem. Bylo to perfektní, myslím že na tenhle tábor se jen tak nezapomene. Tak příští rok, ahoj. A ať vás všechny provází síla.
Za PS Šenov Adéla Gawronová

Obrázek vstupu do části galerie Příměstský tábor v Šenově II. – termín 25.7. - 29.7.2016.

Příměstský tábor v Šenově II. – termín 25.7. - 29.7.2016


Obrázek vstupu do části galerie Tábor I - Star Wars.

Tábor I - Star Wars


Obrázek vstupu do části galerie Příměstský tábor v Šenově – termín 11.7. - 15.7.2016.

Příměstský tábor v Šenově – termín 11.7. - 15.7.2016


První turnus letního příměstského tábora byl motivován cirkusem. V prvním dni si děti, kromě seznamovacích her, vyzkoušely své sportovní dovednosti v několika disciplínách, které by správní cirkusáci měli zvládnout. V úterý se nám již poněkud pokazilo počasí, což děti od dalšího cirkusového výcviku nijak neodradilo. Z dětí se tak stali provazochodci a artisté, kteří zadané úkoly postupně zvládli. Ve středu jsme se vydali na výlet do Ostravy. Navštívili jsme „MINIUNI - svět miniatur“, kde měli cirkusáci zjistit, proč se Eiffelova věž jmenuje Eifelova. Pak jsme s dětmi na pěší lávce pozorovali soutok Lučiny a Ostravice, dvou různě zbarvených řek a po malém „odpočinku“ na dětském hřišti jsme si prošli centrum města. Nejvíce byly děti ale nadšeny z „X Laser Game“. Při této hře v tmavém bludišti soupeří dvě družstva proti sobě a pomocí laserových zbraní se snaží co nejvíce zasáhnout nepřítele. Takhle trénovali postřeh, strategické myšlení, spolupráci v týmu, odvahu a fyzickou kondici. Ve čtvrtek začal výcvik žonglérských dovedností, ale museli jsme si nejprve vyrobit žonglovací míčky. Odpoledne přišel čas na hry s cirkusovými zvířat. Pátek jsme zahájili jako klauni. Namalovali jsme dětem klaunské obličeje a zkoušeli jejich žertovné triky a pády. V pátek odpoledne si děti vybraly podle dosažených výsledků za celotáborovou hru věcné odměny a sladkosti. Na závěr každého účastníka příměstského tábora čekal zmrzlinový pohár.
Všechny fotky můžete najít na rajčeti.
Za PS Šenov Jiří Sklenář

Obrázek vstupu do části galerie Velikonoce.

Velikonoce


O velikonočních prázdninách jsme s dětmi vyrazili na čtyřdenní pobyt na chatu. Tentokrát do Jablunkova-Jasení. Děti hrály celovelikonoční hru „Záchrana velikonočního Zajdy“. Na začátku musely najít a poskládat velikonočního Zajdu, díky čemuž zjistily, jak Zajda vypadá. Poskládáním získaly další indicii, kam se mají vypravit. Postupně procestovaly několik států ve světě. Nechyběl ani výlet do okolí. Šli jsme na rozhlednu Kozubovou. Během výletu děti hrály etapu celovelikonoční hry „Výšlap do Alp“. Poslední den děti dostaly šifrovanou zprávu, ve které stálo, že jsou již téměř v cíli. Aby došly do úplného cíle, musely přemoct únosce, kteří hlídali zajatého Zajdu. Tím zachránily velikonoce a dostaly hromadu sladkostí. Kromě toho jsme vyráběli kraslice, hráli spoustu jiných her a vůbec jsme se náramně bavili. Už teď se nemůžu dočkat další akce.
Za PS Šenov Michal ”Tučňák” Kowalski

Obrázek vstupu do části galerie Jarňáky v Krásné.

Jarňáky v Krásné


Jarní prázdniny jsme se stejně jako v letech předešlých rozhodli strávit na horách. Děti se na celý týden vtělily do pozice lovců pokladů a každý den hledaly několik let ukryté poklady. Hledaly poklad od Shreka, Lego postaviček, Harryho Pottera nebo bájných Inků. Nebýt zašifrovaných zpráv, které jejich majitelé po sobě zanechali, upadly by všechny tyto krásné poklady v zapomnění.

Jednou ráno nás ale potkalo nepříjemné překvapení, když nešla skoro v celé budově elektřina. Při pohledu na pojistkovou skříň nám ale bylo vše hned jasné. V noci nás navštívil elektrodrak a ukradl nám skoro všechnu elektřinu. My jsme si to ale nehodlali nechat líbit. V encyklopedii jsme se dočetli, že jeden takový elektrodrak žije na hoře Kykulce (996 m.n.m). Ta od nás nebyla daleko, a tak jsme se rozhodli, že se za drakem vydáme a naši elektřinu si vezmeme zpátky. Drak se nás sice pokoušel odradit od cesty svými zaklínadly, která na nás během cesty sesílal, ale nepodařilo se mu to. Ani husté sněžení nás nezastavilo. Nakonec jsme draka našli a po krátkém odporu nám vydal zpět naši elektřinu. Mise byla splněna a mohli jsme tedy jít nejkratší cestou zpět. Ale protože jsme byli jen kousek od Ivančeny, byla by škoda ji nenavštívit. A abychom nešli zpátky stejnou cestou, vzali jsme to trošku oklikou a při návratu jsme tak měli všichni v nohách slušných 14 km.

Závěrečný poklad byl poklad pionýrský. Pionýr by se měl chovat podle sedmi ideálů. Závěrečná cesta za pokladem měla děti otestovat, zda jsou správnými pionýry. Všechny děti své úkoly splnily a největší poklad tohoto týdne byl nalezen.

Co se týče počasí, daly by se tyto jarní prázdniny nazvat také aprílovými. Když jsme přijeli, bylo všude dost sněhu na koulování i stavění sněhuláků. Následný déšť ovšem vymazal jakékoliv známky sněhové pokrývky. Sluníčko nám dokonce dovolilo hrát hry venku jen v krátkém rukávu. Dlouho se ale nezdrželo, opět přišlo sněžení a skončili jsme tak, jak jsme začali - tedy na sněhu.
Za PS Šenov Filip Kowalski

Obrázek vstupu do části galerie Pionýrský Pioples.

Pionýrský Pioples


Tak jako předloni, tak i letos pořádala naše Pionýrská skupina v prostorách restaurace Horakůvka společenský ples. Dne 16. ledna 2016 jsme oprášili naše taneční oděvy a vydali se všichni společně pobavit. Mezi hosty nechyběli jak naši přátelé, tak i rodiče dětí chodících do našeho oddílu. O zábavu se po celý večer starala vratimovská hudební skupina Stenly Band. Vyvrcholením večera bylo losování o ceny a dražba dortu se znakem Paalpixana – našeho oddílového papouška. Zábava byla v plném proudu po celý večer a pokračovala až do brzkých ranních hodin.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se plesu zúčastnili a taky těm, kteří nám přispěli k jeho realizaci. Zejména pak sponzorům: Brzymaminkou.cz, Výrobna U Čmeláků, Šenovnet, Laser Aréna Ostrava, Opičárna – horský lanový park Ostravice, LeoExpress, Knihcentrum.cz, Cukrárna u Babičky, Fantasyobchod.cz, Vlasové studio Jakub Angelo Guzsi, Masáže a kosmetika Kateřina Janovská, Restaurace Bowling Rakovec, Ski areál Řeka, Autoslužby Pavlík – Feler, Svět techniky Ostrava, Divadlo Petra Bezruče, Bižuterie Barbara Harabišová a v neposlední řadě patří poděkování i paní Kateřině Pavlíkové, která nám věnovala paličkovaný obrázek.

Doufám, že se i v příštím roce sejdeme v tak hojném počtu.
Za PS Šenov Jan Tříska

Hop Nahoru