Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2011
Obrázek vstupu do části galerie Vánoční  Výprava.

Vánoční Výprava


Obrázek vstupu do části galerie Podzimky.

Podzimky


Pionýrská skupina Šenov tradičně uspořádala pro své členy a pro děti ze Šenova a okolí v době podzimních prázdnin, tj. od 26.10. do 30.10.2011 pobyt na horách na Jablunkovsku. Na základně DDM Třinec v Nýdku – Hluchové, kam jsme se dopravili autobusem, strávilo 32 dětí 5 dní dobýváním Pevnosti BOYARD. Nejdříve děti rozdělené do 4 soutěžních týmů získávaly klíče k otevření pokladnice pevnosti, další den děti soutěžily o čas, který budou mít pro odnášení pokladu, a předposlední den v různých kláních soutěžily týmy o indicie k heslu pro otevření pokladnice. Děti si za dohledu strážců pevnosti vyzkoušely např. slalom s míči a smetákem, řešily hádanky, překonávaly „propasti“ (přechod po laně), stavěly stavby z kostek apod. Současně si také zahrály noční hru na bludičky, svíčkovanou, míčové hry a další hry v klubovně. Všechny 4 týmy nakonec pomocí klíčů a hesla získaly větší nebo menší podklad pevnosti, který vyměnily za sladkosti. Během pobytu děti vyrazily také na půldenní výlet na vrchol Filipku, kde se jim odkryl nádherný výhled na vrcholy Beskyd a do údolí. Pět dní uteklo jako voda. Domů jsme si odvezli spoustu zážitků a odměn a mnozí se už těší na vánoční výpravu v prosinci.
Renata Chrástková

Obrázek vstupu do části galerie PUZZLIÁDA.

PUZZLIÁDA


27. srpna 2011Na letošním jarmarku připravila Pionýrská skupina Šenov opět soutěž ve skládání puzzlí. Kromě skládání obrázků si v našem stanu mohli malí i velcí návštěvníci prohlídnout kroniky z našich táborů, procvičit své mozkové závity nad hlavolamy nebo si namalovat obrázek prstovými barvami na naši velkou papírovou stěnu. Mezi návštěvníky jarmarku jste také mohli potkat našeho maskota – velkého plyšového pejska. Stejně jako loni, tak i letos získali nejrychlejší skládači puzzlí ve své kategorii jednu z moderních společenských her. O čtyři hry bojovalo celkem 81 soutěžících. A jak to letos dopadlo? V kategorii do 7 let se na 1. místě umístila Katka Kotrlová a vyhrála hru Scrabble junior. Hru Sabotér získala Verča Navrátilová, která byla vítězkou v kategorii 8 – 11 let. Markéta Sulková byla nejrychlejší v kategorii 12 – 15 let a doma si může zahrát hru: Nalož a jeď. O nevyslovitelně zábavnou hru Tabu soutěžili všichni soutěžící starší 16 let a nejrychlejší ze všech byla Petra Klevcová.

Vítězům gratulujeme, hry si můžete vyzvednout od 5. září každé pondělí na našich oddílových schůzkách ve Staré škole od 15:45 do 17:30 hodin.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na vás na dalších akcích nebo na oddílových schůzkách.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Letní tábor II.turnus.

Letní tábor II.turnus


Když jsme v únoru začali plánovat tábor, počítali jsme tak s třiceti dětmi a „sluníčkovým“ počasím. Skutečnost ovšem byla jiná. Táborový seznam hlásil plný stav a předpověď počasí přeháňky či déšť. Tentokrát jsme si všichni přáli, aby předpověď nevyšla, ale přání se nám bohužel nesplnilo. I když jsme se probouzeli do deštivého rána, měli jsme pořád co na práci. Celotáborová hra byla inspirována dvěma knihami: Rychlé šípy a Hoši od bobří řeky. Tři týdny jsme bojovali proti Černým jezdcům, řešili záhadu hlavolamu a získávali nejrůznější bobříky. Všechny naše zážitky jsme natočili a vyfotili, takže se o to budeme moct podělit s kamarády a rodiči. V těch několika málo slunečných dnech jsme vytáhli plavky, koupali se, opalovali a hráli hry s vodou. No a abychom té vody neměli málo, vyrazili jsme i do aquaparku. Na konci tábora jsme si zase vyrobili obálky a doufali, že poslední den budou naplněny pěknými vzkazy. A taky že byly! Je hezké vědět, že i když nevyšlo počasí, byl to tábor, na který budou děti rády vzpomínat.

Obrázek vstupu do části galerie Letní tábor I.turnus.

Letní tábor I.turnus


2. července – 23. července 2011, Bystřička
S létem jsou spojené prázdniny, sluníčko, koupání, dovolená… a nikdo z pionýrů si nedokáže představit letní prázdniny bez tábora. Letos jsme stavěli stany na louce u paní Michalíkové již 18. léto. Celkem 30 dětí se ubytovalo na 22 dní ve stanech v krásném prostředí Bystřičky, aby spolu zažilo 30.420 minut nezapomenutelných okamžiků.

Městečko Palermo – to byl název letošní celotáborové hry. Palermo je pátým největším městem Itálie a hlavním městem ostrova Sicílie. V dřívějších dobách město proslulo bojem proti sicilské mafii. Tato mafie je dodnes považována za vzor všech moderních mafií. V současné době je mafie stále přítomna, ale její činnost je omezena činností policie. Ovšem zkušení a ostřílení policisté odcházejí do důchodu a nováčci nejsou. Ministr věcí policejních se tedy rozhodl motivovat mladé obyvatele Palerma ke vstupu do řad policie a vyhlásil soutěž o nejlepší policejní stanici. A tak se pět policejních stanic snažilo během tří týdnů nasbírat co největší počet bodů za své výkony. Nejdříve ale děti musely projít policejním výcvikem a pak už je čekaly opravdové případy. Hledaly například pohřešované osoby, zachraňovaly sebevrahy, vyslýchaly zkorumpovaného účetního, získávaly zatykače od neochotných soudců a zneškodňovaly bombu. Celý druhý týden jim pomáhali v jejich konání specialisté, kterými byly děti z Bystřičky a blízkého okolí – byly u nás na příměstském táboře. Na závěr se podařilo nejlepší policejní stanici dopadnout největšího mafiána ze všech mafiánů – mr. Krokosatku. Všechny policejní stanice byly za své snažení vyznamenány a řádně odměněny.

Nechyběly ani výlety, hry na louce, hry v lese, koupání v potoce, ve splavu, táborák, noční hlídky – prostě vše, co k táborům patří. Jeden den byl na táboře ale netradiční a výjimečný. Byl to nezapomenutelný zážitek pro všechny. V sobotu 9. července 2011 se přímo na tábořišti konala svatba. Své ANO si v pravé poledne před svou rodinou a táborovou rodinou řekli dva naši vedoucí – Leninka a Juráš. Tímto jim ještě jednou gratulujeme a přejeme jim hodně lásky, porozumění a spoustu malých pionýrů…
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Pionýrský StreetArt v Šenově.

Pionýrský StreetArt v Šenově


Ve čtvrtek 16. června 2011 byly na náměstí v Šenově instalovány výtvory našich pionýrských dětí. Mohli jste tak na náměstí potkat malého rybáře, skateboardistu nebo například i parašutistu. Výtvory však nebyly jen postavičky, zkrášlili jsme i odpadkové koše, do kterých něco vyhodit mohlo působit nebezpečně. Celkově se na náměstí vyskytovala desítka „exponátů“, které vznikly za jediným účelem. Tím účelem byl úsměv na tvářích kolemjdoucích. Několik přítomných nám své dojmy sdělovalo okamžitě při instalaci a vesměs jsme se setkali s kladnými ohlasy, což nás velice potěšilo. Moc děkujeme za podporu. Tedy pokud jsme vás rozveselili či zaujali, vězte, že i my se při výrobě dobře bavili a jsme potěšeni vaším zájmem. Rada města nám dovolila nechat vystavené předměty na náměstí celý týden, bohužel jsme stvořili asi tak krásné předměty, že někteří občané neodolali jejich kouzlu a již večer dalšího dne nebyly exponáty k nalezení. Doufejme tedy, že skončily nějak účelně využity a nestaly se z nich pouhé výplně odpadkových košů. Prohlédněte si přiložené fotografie a zkuste si vzpomenout, zda jste naše výtvory nezahlédli.
Juráš Chrástek

Obrázek vstupu do části galerie Vyhlášení výsledků celoroční bodovací soutěže.

Vyhlášení výsledků celoroční bodovací soutěže


Pionýrská skupina Šenov má v letošním roce 18 registrovaných dětí, které od října 2010 až do posledního května sbíraly body za svou aktivitu v oddíle. Některé děti byly s námi jen na jedné akci, jiné chodily pravidelně každý týden na schůzky. Nejvíce bodů však členové získávali za starý papír. Moc dětí se do této aktivity nezapojilo, ale výsledky jsou znát. Natálka chodila celý rok na schůzky s krosnou plnou sběru a suverénně vedla. Na poslední bodovací schůzku se však Ondra nechal přivézt autem i se 116 kily papíru, a tím porazil o 112 bodů do té doby jednoznačně vedoucí Natálku. Papír jsme odvezli do sběrny a dostali jsme za něj 1.200 Kč. Za tyto peníze jsme koupili dvě taneční podložky jako odměny.
Po ukončení hry muselo přijít i slavnostní vyhodnocení, na které jsme pozvali i rodiče našich dětí. A tak se 2. června sešli u nás v klubovně nejen děti, ale i dospěláci. My jsme jim ty odměny opravdu chtěli dát, jenže přišla parta pirátů a všechny odměny ukradla. Rodiče nechtěli nechat odejít své ratolesti po roce soutěžení s prázdnýma rukama, a tak se s nimi odhodlaně pustili do luštění zašifrovaného vzkazu a následně se vydali po stopách ukrutných pirátů. Nebyla to lehká cesta. S buzolou mnozí zacházeli jako s největším nepřítelem. Spoustu času ztratili skládáním lodi, kterou jim bouře zničila a než vyhráli nad obchodníkem, který jim za to řekl důležité informace, prohráli několik osobních věcí. Nakonec ale piráty přece jen našli, i když samotný boj s nimi taky nebyl jednoduchý. Byla totiž hrozná mlha, a tak souboj proběhl prakticky poslepu. Jen dětský navigátor z hlídkového koše podával pokyny, kam správně tasit svůj meč. Odměny byly úspěšně a bez zranění zachráněny. 8 našich dětí, které překročily třísetbodovou hranici, nutnou pro získání odměny, si mohly postupně podle umístění konečně vybrat svou výhru. Naši dva vítězové, Ondra a Natálka, si vybrali již výše zmiňované taneční podložky. Dále byly k mání například velké plyšové opice, elektronické šipky, společenské hry Tabu a Uno nebo třeba pionýrská trička. Doufám, že všichni byli s odměnami a s prací pionýrské skupiny Šenov v minulém roce spokojeni a věřím, že ten příští rok překročí třísetbodovou hranici i ostatní děti našeho oddílu.
Lenka Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Bambiriáda.

Bambiriáda


V Ostravě se konala o víkendu 27. – 29. května 2011 v areálu Lesní školy v Bělském lese. Naše pionýrská skupina se v předešlých letech podílela na prezentaci Pionýra Moravskoslezského kraje, ale letos jsme se rozhodli užít si Bambiriádu jako návštěvníci. Náš celodenní výlet jsme si naplánovali na sobotu.
Nejsme z cukru, tak nás deštivé počasí neodradilo. Sešli jsme se všichni v Bělském lese u hlavního pódia. Společně jsme si šli vyzvednout „bambipasy“ a potom huráááá ke stánkům sbírat co nejvíce razítek. Navštívili jsme všech 15 stanovišť, na každém z nich splnili úkol a dostali razítko. U Českého červeného kříže jsme si například nechali naaranžovat zranění, u Pionýrů jsme třídili odpad, u občanského sdružení S.T.O.P. jsme se snažili vytáhnout ježka z klece a po hmatu poznat předměty, u životního pojištění flexi jsme si z balónků vytvarovali zvířátka atd. „Bambipas“ plný razítek jsme potom vyměnili za odměny.
Odpoledne jsme měli v plánu navštívit nedaleký minigolf, ale počasí se ne a ne umoudřit. Naštěstí pár metrů od místa konání Bambiriády bydlí naši vedoucí Lenka s Jurášem, tak nás pozvali k sobě domů. Bylo to krásné odpoledne. Udělali jsme si palačinkovou párty a zahráli si deskové hry.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Velikonoční prázdniny.

Velikonoční prázdniny


21. – 24. dubna 2011, Jablunkov-Návsí
Nastal čas dalších prázdnin a také další akce s Pionýrem. Velikonoční prázdniny jsme se opět rozhodli strávit na horách. Tentokrát jsme vyjeli na turistickou základnu DDM Bohumín do Jablunkova-Návsí. První část naší výpravy nastoupila do vlaku ve čtvrtek ráno v Ostravě Vítkovicích, další kamarádi nasedli do vlaku v Šenově a poslední skupinka výletníků přistoupila na nádraží v Havířově. S úsměvem na tváři a sluníčkem svítícím nad hlavami jsme dorazili do chaty. Rychle jsme se ubytovali, abychom mohli co nejdříve začít s hraním her a tvořením. Venku bylo nádherně, počasí nám přálo, tak byla škoda sedět v chatě. Dokonce jsme i svačili venku na sluníčku u stolu na dvorku. Zahráli jsme si strašnou spoustu her a udělali si i půldenní výlet do nedalekého lesa na hřiště. Protože se blížilo Velikonoční pondělí, tak jsme si vyčlenili čas i na pečení a zdobení perníčků. Celá chata nám potom voněla a my jsme měli co dělat, abychom všechny perníčky nesnědli dříve, než budou nazdobené. Nezdobili jsme jen perníčky, ale také vajíčka. Vyzkoušeli jsme si ozdobit vyfouknuté vajíčko polymerovou hmotou (Fimem). Někteří si z Fima vyrobili i originální náušnice. Vznikaly také kraslice barvené akrylovými barvami a zdobené kytičkami z ozdobných děrovaček. Kromě zdobení kraslic, jsme vyzkoušeli také techniku tea bag folding neboli skládání čajových sáčků. Ani jsme se nenadáli a už byla neděle. Čtyři dny utekly neuvěřitelně rychle. Domů jsme si odvezli spoustu výrobků, ale také spoustu vzpomínek…
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Deskové hry v pionýrské klubovně.

Deskové hry v pionýrské klubovně


Mnoho z nás hraje rádo deskové nebo karetní hry, ale často k sobě nemůžeme najít lidi se stejným nadšením. Rozhodli jsme se proto uspořádat herní odpoledne v naší pionýrské klubovně s možností přespání. Sešli jsme se v sobotu 9. dubna 2011 v krásném počtu 17 lidí. Her byla spousta, stačilo si jen vybrat. Během chvíle se klubovna proměnila v herní ráj. A jaké hry patřily mezi ty nejoblíbenější? Osadníci z Katanu, Česko, Doba kamenná, UNO, Ligretto, Bang!, Bláznivá ZOO, Heckmeck, Cesta kolem světa za 80 dní… Ale došlo také na hry jako je Černý Petr nebo Člověče, nezlob se.
Večer jsme se uvelebili do svých spacáků a pustili si videa a fotky z našich společných akcí. Ráno se nám vůbec nechtělo vstávat, ale chuť na buchty, které jsme měli ke snídani, nás ze spacáků přece jen vyhnala. Po snídani jsme klubovnu uklidili, někteří si zahráli ještě některou z her a jiní se vydováděli na tanečních podložkách.
A co vy, máte také rádi deskové hry, rádi se bavíte a hrajete si? Přidáte se příště k nám?
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Člobrdo.

Člobrdo


Obrázek vstupu do části galerie Jarní prázdniny - okr.Karviná.

Jarní prázdniny - okr.Karviná


Jasení – základna DDM Jablunkov, 12.–18. března 2011
Hurá...zajásal jsem, když mi maminka sdělila, že pojedu s pionýrem na jarní prázdniny. Jeli jsme do Jasení. Na nádraží jsem zjistil, že většinu vedoucích i dětí znám z tábora. Ale i všichni noví mezi nás velmi rychle zapadli. Celou dobu jsme hráli hry podle filmů Byl jednou jeden život. Bylo to super. Dělali jsme ze sebe svalovce a tlusťochy, předávali jsme si zprávy jako nervy a sešívali DNA. Když naše družstvo vyhrálo dostali jsme červený korálek jako červenou krvinku a když jsme skončili na druhém místě dostali jsme modrý korálek jako kyslík a když jsme byli třetí tak jsme dostali bílý korálek jako bílou krvinku. Pak jsme z toho měli pěkně barevný náramek. Byl jsem v družstvu Nervíků, ale pak tam byli i Životňáci a Redbulláci. Také jsme hráli i jiné hry a užívali si sluníčka venku. Jednou nás vedoucí vytáhli na procházku, myslel jsem, že to bude nuda, ale hráli jsme u toho všelijaké hry a nakonec to byla i zábava. Ve čtvrtek nám vedoucí sečetli body a oznámili, že jsou na tom všechny družstva stejně a tak jsme si museli vybojovat náš poklad. Pořád jsme běhali ven a dovnitř a pořád něco hledali a někomu něco nesli, ale na konci nás čekala pořádná odměna. A nakonec byla diskotéka, takže jsem vedoucím odpustil i to, že mě každé ráno tahali rozespalého z postele na rozcvičku. Přijel jsem domů a všechno jsem všem nadšeně vyprávěl a už se nemůžu dočkat další pionýrské akce.

Obrázek vstupu do části galerie Jarní prázdniny - okr.Ostrava.

Jarní prázdniny - okr.Ostrava


Jasení – základna DDM Jablunkov, 5. – 11. března 2011
Máme za sebou skvělý týden na horách. Byl plný her, zážitků a nových kamarádství. Ale hezky od začátku… Vstříc dobrodružství jsme vyjížděli vlakem v sobotu ráno. Do chaty jsme dorazili před polednem, vybalili jsme si věci a zahráli si seznamovací hry, protože mezi námi bylo dost nových tváří. Po obědě jsme se dozvěděli, že budeme celý týden prožívat příběhy s Krtečkem a vedoucí nás rozdělili do dvou družinek – „Sovy“ a „Myšičky“. Potom jsme si vyrobili průkaz, do kterého jsme během týdne získávali razítka a večer jsme batikovali trička. Každé tričko bylo originální a plné barev.

S Krtečkem nás čekala spousta dobrodružství. Například jsme stavěli autíčko, vyráběli raketu, uzdravovali Myšku, slavili s Krtečkem Vánoce a samozřejmě šili kalhotky. Hráli jsme ale i jiné hry, které máme rádi a nechybí na žádných společných akcích.

Chodili jsme hodně ven, protože bylo krásné počasí. A jelikož jsme byli jednu vlakovou zastávku od Mostů u Jablunkova a venku nebyl sníh na bobování, tak jsme toho využili a udělali si výlet na bobovou dráhu. Bobovku jsme měli na celou hodinu jen pro sebe, takže se každý svezl minimálně desetkrát!

Poslední večer jsme si prohlíželi fotky, při kterých jsme si připomněli, co všechno jsme za celých sedm dní zažili a moc jsme se nasmáli. Za své snažení během celého týdne jsme také dostali spoustu sladkých odměn. Domů se nikomu nechtělo, ale odjížděli jsme se spoustou vzpomínek a s pozvánkou na Velikonoční prázdniny, na které se už všichni těšíme. Ve vlaku jsme se už připravovali na to, jak budeme všechno vyprávět rodičům a ukážeme jim, co jsme pro ně vyrobili pomocí zažehlovacích perliček!
Veronika Perzynová

Hop Nahoru