Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2022
Obrázek vstupu do části galerie Mikulášská + Aquapark.

Mikulášská + Aquapark


Milí čtenáři, přinášíme ohlédnutí za rokem 2022. V prosinci, tak jako každý rok na Mikuláše, jsme se sešli v naší klubovně ve Staré škole a uspořádali jsme přespávací akci pro naše děti.

Za brzkého sobotního rána jsme se všichni setkali v klubovně a výprava za Mikulášem mohla začít. Děti si na počátku vyrobily a nazdobily měšec, do kterého si během dne uschovávaly vybojované mince potřebné k získání odměny. Následně se děti rozdělily do dvou týmů a mohly se tedy utkat o své první mince ve vědomostním souboji.

Nastal čas svačiny a naše děti se dozvěděly hrůznou zprávu, jejich svačina byla uloupena! Naneštěstí se nejstarší jedinci, zodpovědni za tuto situaci, pod pohrůžkou unešení čerty a uhlí jakožto odměny podvolili a poskytli mapu k uloupené svačině.

Ve volném čase jsme děti učili vázat uzly a luštit morseovu abecedu. Tyto činnosti jim budou velmi užitečné, jak ve všedním životě, tak i na jejich výpravě!

Na jejich cestě za Mikulášem potkaly moudrého staříka, který jim poradil, kde najdou tajné heslo potřebné k vyzvednutí odměny. K zjištění potřebného hesla, byly dětem velmi užitečné dovednosti, které nabyly během dne. S úspěšně vyluštěným heslem se odvážně vydaly vstříc poslední části této výpravy. Zdařile a bez povšimnutí se děti proplížily kolem čertů hlídajících vstup k Mikulášovi. Vyřčené heslo bylo správně a získaná odměna byla tedy zasloužená.

Na konci tohoto plně nabitého dne si děti odpočinuly u domácí kina, po kterém se uložily ke spánku. Další den ráno jsme se společně nasnídali, sbalili a s dobrou náladou jsme rozpustili tuto úspěšnou akci a výpravu za Mikulášem.

Následně samozřejmě v duchu Vánoc proběhla i poslední schůzka roku jako schůzka vánoční, kde nechybělo cukroví a dárečky.

Aby se dětem po Vánocích nestýskalo, rozhodli jsme se ještě uspořádat jednodenní výlet do Olomouce. Na výlet jsme se vydali vlakem. Následně jsme prošli centrum města, kde jsme obdivovali fontány a Sloup Nejsvětější Trojice, na kterém jsme spočítali sochy. Zajímá vás, kolik jich bylo? Doporučujeme zajet si tam, je tam nádherně. Ani fotka u orloje nemohla chybět. Po kulturním zážitku jsme se rozhodli vzít děti do aquaparku (Aquapark Olomouc). Tam děti tři hodiny řádily, především na tobogánech, ale také se prohřály ve vířivkách. Po vyčerpávající koupeli jsme se odměnili pizzou a jeli jsme spokojeni vlakem zase domů.

V roce 2022 se konala spousta skvělých akcí s dětmi a jsme moc vděční, že se s námi dětem líbí. Moc děkujeme dětem i rodičům za důvěru v nás vloženou.
Za PS Šenov Michal Válek a Martina Schwettrová

Obrázek vstupu do části galerie Podzimky- Pionýři vyrazili na 5 denní akci v termínu 26.10. - 30. 10..

Podzimky- Pionýři vyrazili na 5 denní akci v termínu 26.10. - 30. 10.


Podzimní prázdniny jsou období, na které se snad všechny děti velmi těší. Proto jsme, jako každý rok, uspořádali 5 denní akci s Pionýrem Šenov.

Na naši výpravu jsme se vydali vlakem ze Šenova již ve středu ráno. děti se scházely už od brzkých ranních hodin a postupně se skládala naše celková sestava. Cesta byla s jedním přestupem, který jsme zvládli bez potíží a pokračovali jsme do naší konečné stanice. Po asi hodinové jízdě jsme vystoupili ve vlakové stanici Bocanovice. Poté nás čekala 2 kilometrová procházka.

Při pokusu o vstup do chaty děti zjistily, že jsou dveře zamčené. Najednou se ozval zevnitř hluboký ospalý hlas. Pověděl jim, že se za posledních tisíc let nikdo neopovážil vstoupit do této posvátné budovy. Upozornil je, že při neopatrném chování budou čelit obrovským následkům. A taky se tak stalo! Po dlouhém hledání našly klíč a tím otevřely vstup do budovy, ale bohužel zničily artefakt, kterým se cestuje časem a dokonce i místem!

Zničením se přesunuly do Itálie. Nikdo nevěděl, kde jsou a snažily se to zjistit. Narazily na kuchaře Augusta, který jim nabídl nocleh, pokud mu pomohou s jeho krachující restaurací. Děti se rozdělily do týmu a každý šel pomáhat na jinou Augustovu pobočku. Pomohly mu s jeho práci a dostaly od něj kousek artefaktu. 

Přes noc se přesunuly přímo doprostřed 2. světové války. Musely si vybrat stranu na které bojovat a vyhrát. Všechny týmy se vystřídaly na stranách “dobrých, špatných a neutrálních”. Také si užily typický čínský oběd a jedly jej pomoci hůlek. Vyzkoušely si přitom něco nového a když jim to nešlo, tak se aspoň zasmály. Vlastnoručně si vyráběly i draka, kterého potom testovaly, jestli je funkční. 

Další den se teleportovaly do pravěku. Všechny světla byly vypnuty a telefony vybrány, protože elektřina neexistovala. V pravěku si musely nasbírat jídlo, aby přežily a opekly si na večeři buřty na ohni, jako v pravěku. 

Čtvrtý den se ocitly v budoucnosti. Byla to doba, kdy už všechny světové jazyky vymizely a mluvilo se jen Papalajštinou. Musely se naučit porozumět tomuto jazyku a domluvit se s ostatními lidmi. Pomohli stavět mrakodrapy z marshmellounu. 

V neděli 30.10. se pokusily sestavit artefakt, ze všech dílků, které sesbíraly po jejich cestách. Nakonec se jim to podařilo a navrátily se zpět do současnosti. Za své výkony si vysloužily odměny, sbalily se a mohli jsme se vydat na cestu zpět. Vlakem zpět jsme jeli stejnou trasou jako tam, ale přestup v sobě měl jeden háček. V Českém Těšíně jsme museli přebíhat podchodem. Naštěstí vše dopadlo dobře a my jsme se dopravili v pořádku domů, ale bylo to další dobrodružství. Po výstupu na nádraží v Šenově se děti rozutekly a hned se vydaly domu. Akce byla povedená, všichni jsme si ji užili a těšíme se na další! 
Za PS Šenov, Gabriela Harašímová & Ondřej Schwetter

Obrázek vstupu do části galerie Tábor II.turnus - Hollywood.

Tábor II.turnus - Hollywood


Obrázek vstupu do části galerie Tábor I.turnus - Japonsko.

Tábor I.turnus - Japonsko


Hop Nahoru