Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2015
Obrázek vstupu do části galerie Příměstský tábor.

Příměstský tábor


10. – 14. srpna 2015Máme dlouholeté zkušenosti se stanovým táborem, a tak jsme se o letošních prázdninách rozhodli rozšířit naši letní táborovou nabídku o příměstský tábor v Šenově. Termín jsme si zvolili po našich dvou turnusech stanových táborů na Bystřičce. Byli jsme velmi mile překvapeni zájmem o tento druh tábora. Naše kapacita 16 dětí ve věku od 6 do 11 let se naplnila velmi rychle, až nám bylo líto, že pro mnohé děti, které měly zájem, nezbylo místo.

Pět dní plných sluníčka, kdy jsme se každé ráno sešli v naší klubovně ve Staré škole, uteklo neuvěřitelně rychle. Po ranním kroužku v klubovně jsme se přemístili do nedalekého parku, kde jsme hráli jednu hru za druhou. Čas po svačince jsme opět trávili v parku nebo na zahradě. Hráli jsme si s psychomotorickým padákem, s míčem, nechyběly soutěže a vzhledem k počasí jsme si užili i hry s vodou. Na oběd jsme chodili do školní jídelny, kde se o naplnění našich bříšek postaraly skvělé paní kuchařky, kterým patří velké poděkování! Po obědě jsme chviličku odpočívali v klubovně na koberci a odpoledne patřilo tvoření. Vyráběli jsme si sádrové masky, skládali vlaštovky nebo si např. vyráběli své vlastní placky a magnetky. Středa patřila celodennímu výletu – navštívili jsme ostravskou ZOO, ve které jsme viděli spoustu zvířátek. Od morčat až po slony.

A pět dní bylo fuč… Nám ale zůstala spousta vzpomínek. Od září se zase těšíme na všechny děti na našich pravidelných oddílových schůzkách!
Za PS Šenov Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Tábor II - Indiana Jones.

Tábor II - Indiana Jones


Obrázek vstupu do části galerie Tábor I - Indiana Jones.

Tábor I - Indiana Jones


Obrázek vstupu do části galerie Laser Games.

Laser Games


21. března 2015 Už jste někdy byli na Laser Game? Ne? To je ale velká chyba!

Laser Game je pohybově zábavná společenská aktivita s prvky sci-fi. Hra je určena téměř pro všechny bez rozdílu věku či pohlaví.

Nás se jednu březnovou sobotu sešlo celkem 40. Utvořili jsme 10 týmů a zahráli si čtyřhodinový turnájek. Když jsme zrovna nehráli Laser Game, zpříjemnili jsme si čekání různými karetními a deskovými hrami.

A jak to všechno dopadlo? Který tým byl nejlepší? Na to se můžete podívat zde: Výsledky laser games

Díky za super zážitek a třeba to někdy zopakujeme.

Obrázek vstupu do části galerie Velikonoce.

Velikonoce


Stejně jako roky předešlé, tak i letos jsme strávili příjemný předvelikonoční čas s naší Pionýrskou skupinou. Rodiče mohli své ratolesti vyslat do nového a námi téměř neprobádaného prostředí. Chata ve Pstruží, která dřív byla kravínem, nabídla skvělé podmínky, jak pro venkovní hry, tak pro ty odehrávající se v teple.

Čtyři týmy bojovaly o post nejlepších velikonočních borců v disciplínách jako je přenášení vajíček na lžíci pod smrtící palbou, hledání ukřižovaného Ježíše nebo škubání velikonočního kuřete. Děti si vyzkoušely i sadu takzvaných workshopů, kde skládaly tématická origami, malovaly kraslice nebo barvily či stříhaly cokoliv, co nějak souviselo s Velikonocemi.

Dokonce nám bylo dopřáno typicky jarní počasí, tedy sníh a ještě další sníh, takže jsme mohli stavět zajíčko-sněhuláky a pak se koulovat dle libosti. Neminul nás ani několika hodinový výlet, při kterém jsme pomocí GPSek odlovili pár kešek, což děti baví – není nad správnou motivaci k pořádnému výšlapu…

Prostě pionýrská akce jak se sluší a patří. Se správnou atmosférou a kolektivem.
Za PS Šenov Kateřina Pavlíková

Obrázek vstupu do části galerie Jarňáky.

Jarňáky


A jsou tady zase prázdniny! Týden volna a tak hurá na chatu – tentokrát do Vyšních Lhot. Děti byly rozděleny do týmů, ke kterým si následovně vymyslely názvy. Ty byly opravdu originální a celý týden mezi sebou soupeřili Ventilátoři, Supertým, Vlčí smečka, Fialoví strážci a Mimoni. Tématem celojarňákové hry byl seriál „Byl jednou jeden život“. V jednotlivých hrách děti ztvárňovaly vždy nějaký orgán nebo buňky lidského těla. Díky hrám se děti naučily, k čemu slouží červené a bílé krvinky, krevní destičky, plíce nebo srdce. Mimo tyto tématické hry, jsme hrály i spoustu dalších her. Jelikož nám počasí přálo a sníh na svazích se udržel, mohli jsme provětrat boby a lopaty a zjistit, kdo z dětí má naději stát se profesionálním bobařem nebo lopatistou.

Jednodenní výlet jsme začali tím, že jsme si na každé křižovatce hodili kostkou a podle toho, co padlo, tak na tu stranu jsme se vydali. Když jsme asi po hodině byli opět několik desítek metrů od chaty, hru jsme ukončili a zamířili na náš plánovaný cíl, kterým byla Prašivá. Po cestě jsme otestovali pozornost dětí, když jsme jim položili pár soutěžních otázek. Cesta dolů z Prašivé byla sice delší, ale zato lepší cestou, a po 12,5 km jsme se za jásotu dětí vrátili na základnu.

Poslední den došlo k vyhodnocení celojarňákové hry a děti dostaly odměny. Neměly je ovšem zadarmo, musely nejdříve vyluštit morseovku (a ne tak lehkou, jak se na první pohled zdálo), která jim prozradila, kde se poklad ukrývá. Nakonec to všechny týmy zvládly a pak už jen zbýval úklid chaty a odjezd domů s nadějí, že se na tuto skvělou chatu ještě někdy vrátíme.
Za PS Šenov Filip Kowalski

Obrázek vstupu do části galerie

"Foto" schůzka


Hop Nahoru