Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2008
Obrázek vstupu do části galerie Vánoční schůzka.

Vánoční schůzka


Poslední oddílovou schůzku roku 2008 jsme si jako každý rok udělali vánoční. 18. prosince jsme se sešli v naší klubovně, kde jsme společně nastrojili stromeček, na který jsme vyrobili ozdobné řetězy z barevného papíru a popcornu. Povídali jsme si o vánočních zvycích, pouštěli lodičky ze skořápek, poslouchali, zpívali i malovali koledy a také ochutnávali cukroví. Pod stromečkem jsme našli i spoustu dárečků, které jsme si ke konci schůzky rozdali. Naladěni vánoční atmosférou jsme se rozutekli do svých domovů a společně se setkáme na dalších schůzkách v roce 2009.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Mikuláš.

Mikuláš


Poslední listopadový víkend jsme uspořádali pro děti z oddílu i pro naše další kamarády Mikulášský víkend v turistické základně Střediska volného času ASTERIX ve Pstruží. Cestou ve vlaku z Ostravy k nám přistoupili další účastníci akce z Havířova, Šenova a Vratimova. Celkem nás bylo připraveno bojovat o Mikulášskou nadílku 45. Už v pátek večer čekala děti, které se rozdělily na 3 skupiny, noční hra – Čertovští zloději, v níž měly získat co nejvíce bodů pro své družstvo. V sobotu dopoledne jsme vyrazili na Mikulášský rogaining po celém Pstruží a hledali jsme vzkazy od Mikuláše. Odpoledne děti vyráběly masky z papírových pytlů a za chvíli se to v budově hemžilo samými čerty, anděly a Mikuláši. Za odměnu si děti večer na menší Mikulášské diskotéce, která byla doplněna třemi hudebními čísly vedoucích a instruktorů, vytancovaly sladké nadílky. V neděli dopoledne jsme si ještě zahráli pár našich nejoblíbenějších her, pak jsme rychle uklidili, naobědvali se a pelášili na vlak. Akce se dětem líbila, škoda jen, že nebyl sníh. Tak snad příští rok bude Mikulášská v bílém.
Renata Chrástková

Obrázek vstupu do části galerie Animáci vládnou světem.

Animáci vládnou světem


18. října – 19. října 2008
Dva dny a jedna noc s animovanými filmy a kupou přátel, co víc si můžeme přát. Od soboty 18. 10. do neděle 19. 10. jsme se s kamarády oddali filmovým radovánkám. Mezi filmy jsme si hráli, jak je už u nás tradiční, třeba vybíjenou či fotbálek, ale i netradiční hry z dílen všech kdo pracuje s dětmi. Večer jsme příjemně strávili u ohně, na kterém jsme opékali buřty, a hráli na kytaru. V neděli jsme zvládli ještě další dva filmy, objednali si pizzu na oběd, zahráli pár her a rozešli se spokojeně domů. Dětem se podle jejich pozdějších ohlasů akce velmi líbila a chtěli by si ji zopakovat. Tak až se opět nasbírají filmy, uvidíme se před promítacím plátnem v naší setmělé klubovně.
Juráš Chrástek

Obrázek vstupu do části galerie Podzimky.

Podzimky


NÝDEK 25. října – 29. října 2008
Tentokrát po stopách Amundsena se vydaly děti do Nýdku u polských hranic na podzimní prázdniny od soboty 25. do středy 29. října 2008. Kromě hlavní hry, ve které si vyzkoušely například sehnat vybavení a peníze na cestu přes oceán, stavění iglú, chytání ryb a komunikaci s domorodci, hrály i vedlejší drobné hry na hřišti i v chatě. Nedílnou součástí byl i menší výlet po okolí, při kterém si děti osvěžovaly vědomosti o cestování Roalda Amundsena. Na závěr je samozřejmě byť i za snahu čekala sladká odměna a diskotéka, při které se všichni řádně vyřádili.
Romana Pavlovská

Obrázek vstupu do části galerie Poposkupina.

Poposkupina


Klokočov (SK), CHATA ROZÁRKA, 26. září – 28. září 2008
Jako každý rok, tak i letos, vyjela většina vedoucích a instruktorů pionýrské skupiny Šenov společně na hory – na tzv. poposkupinu. A co se na takové poposkupině děje? Zhodnotili jsme uplynulý rok naší společné činnosti, naplánovali jsme oddílové schůzky, akce a tábory na nynější školní rok, domluvili jsme se na oddílových tričkách atd. Kromě několikahodinové porady jsme si zahráli i spoustu již osvědčených her, ale také jsme si na sobě vyzkoušeli nové hry, které využijeme při další práci s dětmi.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Cesta.

Cesta


Pstruží 12. – 14. září 2008
Cesta je zážitkově-poznávací setkání vedoucích a instruktorů Moravskoslezského kraje. Cílem cesty je poznat vedoucí a instruktory z jiných pionýrských skupin, navázat nová přátelství, získat nové zkušenosti apod. Na letošním 3. ročníku Cesty se setkali lidé z PS Kopřivnice, PS J. A. Komenského a z naší PS Šenov. V pátek jsme si zahráli hry na seznamování, opékali jsme buřty a dokonce jsme si na ohni udělali i banán v čokoládě. Potom následovala prezentace skupin, večer plný povídání, deskových her a nechyběla ani oblíbená hra všech „Sardel“. Sobotní ráno jsme odstartovali rozcvičkou, zahráli jsme si mnoho her na důvěru, spolupráci a nechyběly ani hry, které máme osvědčené léty a které nikdy nezklamou. Natočili jsme i krátká videa na „7 P“ (paměť, pomoc, poznání, pravda, přátelství, překonání, příroda) a dozvěděli se nové věci. Nedělní ráno patřilo opět rozcvičce, následovalo shrnutí víkendu a plánování dalších společných akcí – samozřejmě i pro děti. Už se na naše kamarády těšíme a doufáme, že poznáme časem i jiné pionýrské skupiny z našeho kraje.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Tábor II.turnus.

Tábor II.turnus


Tábor na Bystřičce 20. 7. – 9. 8. 2008

Obrázek vstupu do části galerie Tábor I.turnus.

Tábor I.turnus


Bystřička 30.6. – 20.7. 2008Školní rok se uchýlil ke konci, ve škole naposled zazvonil zvonek, děti dostaly vysvědčení a s úsměvem na rtech se rozeběhly domů, protože na ně čekaly dva měsíce letních prázdnin. Nastal čas dovolených s rodiči, návštěv u babiček a dědečků, ale pro 47 dětí a 10 dospělých to především znamenalo 21 společných dní strávených na letním stanovém táboře v krásném prostředí Bystřičky.
Děti před vstupem do tábora uvítali piráti, kteří je zdravili z velké dřevěné lodě, která měla dva stožáry s pirátskou vlajkou a plachtami a nechyběl ani strážní koš, ze kterého sledoval veškeré dění kolem tábora pirát Frank svým dalekohledem.
„PIRÁTI Z KARIBIKU“ – tímto známým filmem jsme se nechali motivovat pro letošní celotáborovou hru. Kromě jiného jsme během prvního týdne zachránili Elizabeth, zrušili kletbu a získali zpět Černou perlu od zlých pirátů pro Jacka Sparrowa. Stejně jako v druhém díle Pirátů, tak i my jsme získali srdce Davyho Jonese a během třetího týdne jsme zachránili Jacka Sparrowa, svolali pirátský sněm, osvobodili bohyni Calipso a porazili lorda Becketta.
Děti se rozdělily do 4 oddílů, které mezi sebou po celou dobu bojovaly. Síly byly vyrovnané a do poslední chvíle nebylo jednoznačně o pořadí rozhodnuto. První místo nakonec obsadil oddíl „Calaveros“ se svou lodí „Verdal Rosal“ pod vedením Toma a Romči. Na stříbrném místě se umístil oddíl „Happy Sardinky“, které pluly na lodi „Poseidon“ a v jejich čele stála Verča s Mončou. Třetí místo patřilo oddílu „Jeníkova banda“ a jejich lodi „Bloody Deep“ pod vedením Honzy a Tess. A na posledním, nicméně krásném místě, se umístili „Bukanýři“ plující na lodi „Sir Frank“ v čele s Jurášem a Lenkou. Všichni dostali za svou snahu spoustu sladkostí a placku (buton) na památku. Děti byly také rozděleny na mladší a starší piráty a během celého tábora dostávaly body za umístění v různých hrách a soutěžích. Poslední večer si potom podle umístění vybíraly věcnou odměnu.
Ani letos nechyběly výlety na přehradu, kde jsme se mezi sebou utkali v boji na člunech, celodenní procházka po okolí nebo výlet do skal na Medůvku. Nouze nebyla ani o bojovky v lese, hry na louce, dovádění ve vodě, večery s kytarou u táborového ohně nebo třeba usínání pod hvězdami. Zapomenout nesmíme ani na překvapení jednoho večera ohňostroj. Poslední večer jsme svá těla roztančili na diskotéce, kterou odstartovala svým koncertem hudební skupina „Horda“. Při závěrečné písničce, ve které zazněla slova: „Tábor končí, svět se loučí….“, nezůstalo oko suché
. 15. rok táboření na Bystřičce už je za námi a my máme zase spoustu nových přátel a zážitků. A tyto krásné tři týdny by nebyly tak povedené, kdyby se o naše bříška nestarala „pirátská“ teta, která moc dobře ví, co nám nejvíce chutná a kdyby nám svou pevnou rukou nevelela naše táborová „mamča“ Renča Chrástková – DĚKUJEME.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Poslední schůzka školního roku 2007/2008.

Poslední schůzka školního roku 2007/2008


19. června 2008 dorazilo na schůzku 25 dětí. Zahráli jsme si hry jako je třeba volná vybíjená, nahrávaná. Ale kromě her jsme si poslední schůzku v tomto školním roce zpříjemnili tím, že jsme si všichni donesli párek a na zahradě vedle klubovny jsme si rozdělali oheň a buřty si opekli. Děti se bavily a po sedmnácté hodině jsme všichni pomalu odcházeli domů a těšili se na prázdniny, během kterých si s mnohými užijeme tři týdny na táboře na Bystřičce. S ostatními se uvidíme zase v září na pravidelných schůzkách.
Mája Třísková

Obrázek vstupu do části galerie 5Boj.

5Boj


6. – 8. června 2008
Již šestým rokem jsme vyjeli vlakem směr Ondřejovice na základnu PS Radar, abychom se zúčastnili Pětiboje. Všichni jsme se těšili na spoustu zábavy, her a také na kamarády z jiných skupin – PS Radar a PS Komenského. Přijeli jsme v pátek k večeru, postavili jsme stany, povečeřeli, zahráli si nějaké hry a pak jsme zalehli do spacáků, abychom byli na další den pořádně vyspaní. V sobotu ráno nás probudily sluneční paprsky, které nám pronikly až do stanů a začal den plný her. Had, míčovaná, přenášení ohně, polenovaná a velice oblíbená štafeta. Kromě těchto pěti soutěžních disciplín jsme hráli i další oblíbené hry jako je čajovka, ringo, ponorky atd. Přes den nás hřálo sluníčko, tak se někteří odvážní okoupali v potoce. K večeru začalo pršet, ale nám to nevadilo. Fanoušci fotbalu fandili České republice v zápase proti Švýcarsku, a kdo se na fotbal nedíval, hrál BANG!, Člobrdo, UNO nebo jiné stolní hry. Hejá hají, indiáni, mafiáni…tyto a další hry jsme hráli v neděli. Kromě toho nás v neděli čekalo balení a vyhodnocení Pětiboje. Vše bylo po celou dobu tak vyrovnané, že jsme všechny tři skupiny měly stejný počet bodů a tak stupínek vítězů patřil všem.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Dětský den.

Dětský den


V sobotu 31. 5. 2008 využilo mnoho dětí, a dokonce i někteří odvážní dospělí, k tomu, aby se s námi vydali na loveckou stezku, kterou na den dětí pro ně připravili Pionýři spolu s Junáky, hasiči a Lukostřeleckým klubem v Šenově. Své lovecké dovednosti si mohli vyzkoušet v mnoha soutěžích a disciplínách na hřišti ZŠ Šenov. Výzvou jim nebyla jenom lanová cesta v korunách stromů či rozzuřený medvěd, ale i indiánská foukačka s otrávenými šipkami, nabitý prak, nepřející opice, duo domorodých svalovců a mnoho dalších. Na konci všech dobrodružství byly děti náležitě odměněny sladkým pokladem.
Den dětí se za přispění sluníčka velmi vydařil.

Obrázek vstupu do části galerie Puzzliáda.

Puzzliáda


Obrázek vstupu do části galerie Velikonoce.

Velikonoce


Obrázek vstupu do části galerie Jarní prázdniny.

Jarní prázdniny


Nýdek - základna DDM Třinec – 11.2. – 17.2.2008
Týdenní jarní prázdniny jsme s dětmi strávili v Nýdku-Hluchové v turistické základně DDM Třinec. Tato přebudovaná bývalá škola se nachází v lesích asi 2,5 km od polských hranic pod Malým Stožkem. Po celou dobu jsme hráli „DOBU LEDOVOU“. Děti se rozdělily do tří družstev – VEVERKY, DODOVÉ A MUFLONI a soutěžily mezi sebou v různých hrách z této doby venku i v klubovně, jako např. zachránily dítě, bojovaly s tygry, procházely přes sopečné pole apod., až nakonec předaly zachráněné dítě lidem. V rámci doby ledové si děti vyrobily náhrdelníky z mořské soli, drátků a perliček. Kromě programu z Doby ledové byly pro děti připraveny i jiné oblíbené hry, uspořádán turnaj v pingpongu ve dvou věkových kategoriích a byli jsme si zaplavat v krytém bazénu v Bystřici. Za své výkony byly děti po zásluze odměněny sladkostmi a drobnými cenami. Poslední večer si děti po družstvech připravily scénky a krátká divadelní představení pro pobavení ostatních. Vrcholem večera bylo vystoupení imitátorské hudební skupiny „HORDA“ s písničkami od Apocalypticy, Kabátů a Bon Jovi. Během pobytu nám počasí přálo - svítilo sluníčko, ale i sněžilo.
Renata Chrástková

Hop Nahoru