Jméno:
Heslo:

<<    / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Fotogalerie2007
Obrázek vstupu do části galerie Silvestr.

Silvestr


Návsí u Jablunkova

Obrázek vstupu do části galerie Mikulášská výprava.

Mikulášská výprava


Návsí u Jablunkova - základna DDM Bohumín
První prosincový víkend jsme s dětmi vyjeli vlakem do Jablunkova. Celou dobu nás provázela mikulášská tématika. Děti se rozdělily do tří skupin – ANDĚLÉ, ČERTI A MIKULÁŠI a soutěžili mezi sebou v různých disciplínách. V sobotu jsme využili sněhové nadílky a postavili 3 velryby a jednoho sněhového klokana. Večer na děti čekalo v blízkém okolí 9 Mikulášů se starobylými jmény a úkoly, které děti musely splnit, aby získaly balíček plný sladkostí. Na závěr si ještě každý z nás mohl najít své Kinder- vajíčko. Kromě mikulášského programu byla pro děti připravena spousta oblíbených her, jako např. Pistolníci, Na upíra, Huhu, Pošleme to dál, atd. Měli jsme pro děti i překvapení, zahráli jsme jim stínové divadlo – pohádku Jak chtěl být čert andělem a anděl čertem.
Víkend skončil rychleji než jsme si přáli, a proto se už teď všichni těšíme na Silvestra.
Kubinová Věra

Obrázek vstupu do části galerie Podzimní prázdniny.

Podzimní prázdniny


Návsí u Jablunkova - základna DDM Bohumín
25. 10. – 28. 10. 2007
Jako každý rok PS Šenov uspořádala prázdninový podzimní pobyt pro děti na horách, tentokrát v Návsí. pobytu se zúčastnilo celkem 30 dětí a dohlíželo na ně 5 vedoucích a instruktorů. Prázdniny byly plné her podle FERDY MRAVENCE a jeho přátel. Děti byly rozděleny do 4 družstev - Koníci, Pytlíci, Berušky a Šneci a po celou dobu mezi sebou soutěžily. Spolu s Ferdou Mravencem stavěli domeček, opravovali s cvrčkem rádio, ochočily si koníka apod. Nechyběly ani další kolektivní hry jako je fotbal, vybíjená či kolotoč. Měli jsme i noční, resp. večerní, "slavnost", na níž se FERDA loučil se svým domovem. V pátek děti za slunečného počasí navštívili bobovou dráhu v Mostech u Jablunkova, na které každý absolvoval nejméně 8 jízd. Některé děti využily i dalších atrakcí, tj. bungeetrampolíny, trampolín či aerhockej. Ostatní dny nám sice sluníčko nedopřály, ale dětem to nevadilo. Užili jsme si krásné 4 dny a poznali další kamarády. Na závěr pobytu byla hra "FERDA MRAVENEC" vyhodnocena a družstva byla podle umístění odměněna sladkostmi. Už se těšíme na další akci.
Renáta Chrástková

Obrázek vstupu do části galerie Pětiboj.

Pětiboj


Ondřejovice u Zlatých Hor
21. září – 23. září 2007
Tradičního Pětiboje v Ondřejovicích se zúčastnilo celkem 60 dětí a z toho 20 dětí bylo z naší pionýrské skupiny. Víkend byl plný her. Ať už to byly hry pro jednotlivce (kuželky, šipky, uzlování, odhad atd.), tak především hry pro čtyřčlenná družstva - ohňovaná, štafeta, konvovaná, gumovaná a míčovaná. Nechyběly ani hry jako je čajovka, trojnožka, přehazovaná… a taky noční hra s pokladem. Přes den nás vyhřívalo sluníčko a někteří odvážní se koupali i v potoce. Noci byly už chladnější, ale měli jsme teplé spacáky, takže jsme to i pod stanem zvládli. Užili jsme si krásný víkend a poznali nové kamarády. V Pětiboji jsme sice neobhájili první místa z loňska, ale získali jsme spoustu stříbrných medailí. Už se těšíme na příští rok, až budeme o zlato opět bojovat.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Tábor - II. turnus.

Tábor - II. turnus


Čtyřicet dětí na letošním táboře, tj. v termínu 22.7.-11.8.2007, cestovalo kolem světa. Každý oddíl si vybíral svou vlastní trasu a to tak, aby splnil určené podmínky a podíval se do i států, které je zajímaly. Během té krátké doby se děti naučily hospodařit s penězi, nakupovat cenné věci na tržištích, poznaly různá náboženství, rasy, tradice i zvyklosti. Kromě táborových her jsme si pro děti připravili i celodenní výlety, např. do AQUAPARKU ve Frenštátě a DINOPARKU ve Vyškově. Navštívili jsme místní hasiče a děti si samy mohly vyzkoušet náročnost tohoto povolání.
Tábor byl prostě skvělý a už se všichni moc těšíme na ty další.
Kubinová Věra

Obrázek vstupu do části galerie Tábor - I. turnus.

Tábor - I. turnus


Bystřička 2. 7. – 22. 7. 2007
Pečeť byla rozlomena, heslem brána otevřena a děti vstoupily nám do tábora… 2. července v dopoledních hodinách vstoupilo do tábora 40 nadějných rytířů. Letos bylo naším cílem nalézt během 21 dní ukradený poklad 7 království. Kdybychom 7 symbolů nenašli, vypukla by válka. Děti ale ukázaly, že jsou šikovné a ničeho se nebojí. Jejich obratnost s meči by jim mohl závidět kdejaký rytíř. Poté, co našly všech 7 symbolů, uzavřely je do truhly a zvítězily ve skalách na Medůvce v boji nad osmihlavým drakem, byly pasovány na udatné rytíře Bystřičky 2007.
O zážitky nebyla nouze. Děti si zahrály spoustu zajímavých her v lese, na louce i ve vodě, vyzkoušely si vaření na ohni, spaní pod širým nebem a několikrát svlažily svá těla pod splavem. Také jsme byli na přehradě, kde nás čekala prohlídka uvnitř hráze, navštívili jsme hvězdárnu ve Valašském Meziříčí a do letního kina jsme si odskočili na „Shreka třetího“. Překvapili jsme i naše kamarády skautíky na jejich táboře na Čeladné, kde jsme se s nimi utkali v turnaji „JUPI 2007“.
Velký DÍK patří všem instruktorům a vedoucím, kteří se starali o program. Zdravotníkům, kteří naštěstí nemuseli ošetřovat žádný těžký úraz a také naší táborové tetě, která se starala o naše hladové žaludky, a nikdo by nevěřil, že není profesionální kuchařka. A vůbec největší poděkování patří naší hlavní vedoucí Renči Chrástkové, která zastávala hned několik funkcí najednou a bez které by tento skvělý tábor nemohl proběhnout. Ani jsme se nenadáli a krásné tři týdny byly u konce. Na závěrečné diskotéce dostaly děti za svou snahu v celotáborové hře kromě sladkostí i věcné ceny. Při loučení opět ukáplo několik slziček a všichni se už těšíme na další společné akce a na další tábor.
Veronika Perzynová

Obrázek vstupu do části galerie Dětský den.

Dětský den


V sobotu, 2.6.2007 pořádala naše Pionýrská skupina dětský den. Akce se uskutečnila v areálu ZŠ na Radničním náměstí. Děti si mohly za symbolické vstupné zasoutěžit v mnoha disciplinách a jako odměna je čekal kornout se spoustou sladkostí. Dále si mohly zastřílet ze vzduchovky, vyzkoušet kolo štěstí, kostky, či si zakoupit nějaký výrobek členů naší skupiny. K dispozici byl po celou dobu skákací hrad a cukrová vata, mohly si vyzkoušet střelbu z luku a shlédli ukázku výcviku psů. Přestože nám počasí zrovna moc nepřálo, děti a rodiče, které přišli, odcházeli spokojení. Chtěl bych tímto poděkovat zejména paní ředitelce Mgr. Pavliskové, s jejímž svolením se mohla akce v prostorách školy uskutečnit, dále pak panu Hegedüsovi z lukostřeleckého oddílu a členům místního kynologického sdružení. Dále pak všem, kteří se menší či větší měrou na akci podíleli. Teď už náš čekají jen přípravy táborů a potom hurá prázdniny.
Gurkovský Jiří

Obrázek vstupu do části galerie Čarodějnice.

Čarodějnice


Dlouhé přípravy masek a materiálů potřebných k věrohodnosti a správné atmosféře jsme zúročily na v sobotu 28.4.2007, kdy jsme pro děti každého věku připravily akci Pálení čarodějnic. Předpokladem bylo obnovení této tradice i v našem městě a jak se nám to vše povedlo se podívejte sami.

Obrázek vstupu do části galerie Velikonoční prázdniny.

Velikonoční prázdniny


5. – 8. dubna 2007
Také o letošních velikonočních prázdninách jsme vyjeli na hory. Skoro třicet dětí si užilo dny volna na chatě v Nýdku u Jablunkova.
Holky vyráběly velikonoční ozdoby a kluci se naučili plést pomlázku z vrbového proutí. Vytvořili jsme i krásné obrázky z víček. Pro zajímavost jsme na obrázek Nema potřebovali asi 4 500 ks víček a na mandalu přibližně 4 800 ks víček. Počasí nám celkem přálo, tak jsme si zahráli spoustu her na hřišti i v chatě, turnaj v ping-pongu a v šipkách, udělali jsme si výlet po okolí a také jsme opékali buřty.
4 dny utekly jako voda a ani jsme se nenadáli a už tady byl nedělní odjezd domů. Všichni jsme si odvezli spoustu krásných zážitků se svými kamarády a už se těšíme na další společnou akci.

Obrázek vstupu do části galerie Aprílové člobrdo.

Aprílové člobrdo


31. března jsme se zúčastnili turnaje ve stolní hře "Člověče, nezlob se". Všichni jsme si zahráli, nikdo se nezlobil a mnozí z nás se dostali až do semifinále. Do finále se z naší pionýrské skupiny dostal "jen" Honza Lazar, který vyhrál krásné 3. místo! Kromě "člobrda" jsme si zahráli i pár míčových her. Po skončení celého turnaje jsme si šli zaplavat do blízkého bazénu.

Obrázek vstupu do části galerie Ledová Praha.

Ledová Praha


Hop Nahoru